понеділок, 20 грудня 2021 р.

Модуль 10.Рефлексія.

Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме - зрозуміти, що головне завдання фасилітатора - донести до учня думку про те, що основний результат навчання - здатність до інтенсивного і грамотного пошуку знань. Особистісні зміни, а не статичне знання, є єдиним, що має сенс при виборі мети освіти в сучасному світі. 


   Уміння розумно поставити запитання – це основа якісного навчання. Щоб цього досягти потрібні зміни як у самій системі освіти, так і зміни у вчителів щодо навчального процесу. Згодна з думкою про те, що сьогодні вчителю потрібно давати роз’яснення цих питань. Щодо стратегій впровадження проектів – все це важливо при створенні навчального процесу з огляду щодо навичок XXI століття. Маю надію, що все це буде використовуватися у педагогічній діяльності вчителів.

Очікування та цілі навчання учнів за обраною темою добре визначені, у цьому модулі ми сфокусували свою увагу на необхідних педагогічних технологіях та прийомах навчання задля досягнення цих цілей. Мені сподобалося те, що я зрозуміла як керувати навчальним процесом у класі, де навчання здійснюється за методом проектів, як використовувати комп’ютерні технології задля підвищення нашої власної ефективності та для підтримки навчання учнів.

Із задоволенням використала метод проектів у своїй педагогічній діяльності!

Модуль 8. Рефлексія.

Працюючи над цим модулем, я зрозуміла, що означає "оцінювання, зосереджене на потребах учнів", а саме:

  • оцінювання учнів на кожному етапі проекту;
  • оцінювання всіх умінь і навичок, які заявлені у навчальних цілях;
  • оцінювання умінь і навичок 21 століття, які передбачається формувати у даному проекті;
  • для визначення розуміння учнями теми та її зв'язків з іншими темами курсу передбачено проводити підсумкове оцінювання;
  • оцінювання не обов'язково повинне виражатися у вигляді певної кількості балів, оцінка учня може бути вербальною;
  • оцінка обов'язково повинна бути стимулюючою та заохочуючою навіть тоді, коли вона виражана невисоким балом.



Дуже сподобалась бібліотека шаблонів, яка містить величезний банк інформації, з якого однозначно можна обрати форму оцінювання для будь-якого етапу свого проекту.

Модуль 9. Рефлексія.

      Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання. Я дійсно відкрила  для себе багато нового стосовно цього питання, зрозуміла як зробити так, щоб учні навчилися самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання.



Безумовно, щоб учні стали самостійними, вони мають виконувати роботу самостійно: від початку і до кінця (вміти обрати завдання, виконати його вчасно, якщо виникли труднощі, то попрацювати ще більше, щоб з ними справитися, вміти захистити роботу).

Модуль 7. Рефлексія.

Якщо згадати ключове запитання тренінгу: Як можна ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів? Я вважаю, навчання, побудоване на проектному підході, допомагає враховувати індивідуальні навчальні потреби учнів та їх інтереси. 


Проекти вимагають від учнів вибору змісту, процесу дослідження та оформлення результатів. Вони також допомагають учням вивчити тему більш глибоко, застосувати нові навички, зокрема навички критичного мислення, вдосконалити вже отримані навички, створити нові продукти та презентувати їх так, щоб проявити себе й отримати визнання однолітків. У проектах від учнів вимагається приймати рішення, співпрацювати в команді, проявляти ініціативу, публічно виступати. Все це може викликати у них тривогу, особливо тоді, коли вони це роблять уперше.

Мені дуже сподобалось:  вдосконалювати навички роботи із блогами та вікі (але ще є над чим працювати)

пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

Модуль 6.Рефлексія

 Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:
- як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво для покращення процесу навчання учнів та оцінювання; - як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті; 
- як використовувати сервіси Інтернету для спілкування та співробітництва, щоб покращити своє викладання та навчання учнів. З'ясувала:
 - що електронна пошта, чати, миттєві повідомлення, передавання голосу через Інтернет дозволяють учням спілкуватися з партнерами з різних країн світу через Інтернет; 
- що блоґи, вікі та онлайн-документи для спільного редагування дозволяють учням співпрацювати в проектах завдяки тому, що учні діляться своїми роботами та коментують роботи інших в режимі онлайн. Сподобалась активна праця у блозі та вікі. Дізналась багато нової і корисної інформації стосовно роботи з цими сервісами Інтернет і найголовніше, чого прагнула з початку тренінгу - здобула конкретні практичні навички роботи по: 
- налаштуванню блогів, створенню повідомлень та вкладок, 
- створенню повідомлень, внутрішніх і зовнішніх посилань у вікі (це для мене є дійсно новим!) 


четвер, 4 листопада 2021 р.

Модуль 4. Рефлексія.

А 4 модуль - також виявився цікавим та корисним. Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме…

  •  Визначення навчальних потреб учнів;
  • Спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництва;
  • Відслідковування прогресу в навчанні учнів;
  • Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання;
  • Визначення рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок.

Цікаво і корисно було ознайомитися з методами й інструментами досягнення кожної з цих цілей. Даний модуль допомагає спроектувати процес навчання в необхідному напрямку. Далі - більше. 




.

Модуль 5. Рефлексія

Ось і завершила я працювати з модулем 5. Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання учнів, а саме як знання авторського права допомагають уникати будь яких суперечок, тому що захист обєктів інтелектуальної власності на сьогоднішній день справа важлива і необхідна. 

Також учні повинні знати і вміти грамотно оформляти посилання на Ресури Інтернету, друковані матеріали згідно затверджених вимог.

Також я зрозуміла, що шукати інформацію в Інтернеті правильно не так вже і просто. Потрібно вміти оцінювати веб-сайти, які ми відвідуємо та довіряти лише перевіреним. 

Взагалом, цей модуль видався досить цікавим, а головне корисним. 




Модуль 3.Рефлексія

 Цей модуль допомагає в розумінні важливості дослідження в навчальному проекті, а саме а саме створення власної сторінки на онлайн ресурсі wiki, а також визначив свій рівень володіння онлайн ресурсами різного типу.

Хочу сказати, що досить складно було визначитися із дослідженням проекту.  Виходячи з вимог державних освітніх стандартів, навчальних програм та навичок, потрібних для життя у 21 столітті, я переконалася, що учні отримають ґрунтовні знання з важливої ключової теми відповідного проекту.  



четвер, 28 жовтня 2021 р.

Модуль 2. Рефлексія

 Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проктів у навчальному процесі, а саме: 

-Проекти сприяють мотивації учнів у навчанні 

-Зростає інтерес учнів до вивчення предмета 

-Покращується розуміння взаємозвязку предмета з життям і навколишнім світом 

-Зростають можливості розвитку навичок мислення, навичок вирішення проблем 

-Учні вчаться спілкуватися і співпрацювати 

Таким чином, проектні технології розвивають у студентів пошуково-дослідницькі, технологічні й інформаційні компетенції, формують креативність, стимулюють інтелектуальну активність, розвивають комунікативні вміння, допомагають формувати міжпредметні зв'язки, вчать використовувати інформаційно-телекомунікаційні технології під час вивчення іноземної мови, допомагають оволодіти навичками роботи в групі та формують соціальну мобільність. Крім того, все це підвищує мотивацію студентів, оскільки в даному випадку вивчення мови стає не ціллю, а засобом створення кінцевого продукту діяльності.

 

пʼятниця, 22 жовтня 2021 р.

Модуль 1. Рефлексія

 Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу, а саме:

- яким чином використовувати сучасні Інтернет-сервіси у педагогічній діяльності;
- чи можливо організувати обговорення власної діяльності й спілкуватися з іншими учасниками навчального процесу;
- які інструменти та засоби ІКТ можна використовувати для підвищення ефективності  процесу навчання;
- як допомогти студентам у оволодінні і ефективному використання сучасних Інтернет-сервісів у майбутній педагогічній діяльності.